Rekuperator B3B-700N Zobacz większe

Rekuperator B3B-700N

B3B-700N

Nowy produkt

Rekuperator B3B-700N

Więcej szczegółów

5 380,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Rekuperatory z celulozowym wymiennikiem ciepła i częściowym odzyskiem wilgoci. Odzyskują one nie tylko ciepło, ale również wilgoć - dzięki temu nie następuje przesuszanie powietrza. Nie trzeba stosować instalacji odprowadzającej kondensat. Rekuperatory wyposażone zostały w przeciwprądowy wymiennik ciepła i wentylatory o wysokiej sprawności co pozwoliło na osiągniecie wysokiej efektywności energetycznej.Posiadają w standardzie dwu (B3B-90, B3B-120) lub trzybiegową regulację wydajności (pozostałe modele), co pozwala na kontrolowanie pracy wymiennika. W zestawie znajduje się inteligentny programator czasowy z wyświetlaczem co umożliwia proste sterowanie centralą.

Zastosowanie

Rekuperatory B3B są przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła w zimie i chłodu w lecie. Mogą być stosowane do różnego rodzaju pomieszczeń przemysłowych i usługowych np: sklepy, przychodnie,  restauracje, biura, magazyny itp. Najbardziej przydatne są w pomieszczeniach o dużej emisji energii cieplnej  i wymagających dobrej wentylacji. Rekuperatory nie mogą być stosowane do przetłaczania powietrza:
- o dużej wilgotności (powyżej 70%),  
- o wysokiej temperaturze (powyżej 40 stopni Celsjusza)
- zawierającego substancje oleiste, pyliste lub żrące
   W rekuperatorze zastosowano przeciwprądowy wymiennik ciepła, który umożliwia wysoki odzysk ciepła. Wymiennik ciepła wykonano z celulozy, która pozwala na łatwe wchłanianie wilgoci i umożliwia jej częściowy odzysk z powietrza zużytego. Dzięki czemu nie występuje efekt nadmiernego wysuszania powietrza w pomieszczeniach jak w przypadku wymienników aluminiowych (w większości przypadków nie ma potrzeby stosowania nawilżaczy powietrza). Dodatkowym atutem rekuperatora jest brak odpływu kondensatu (wymiennik bezskroplinowy) co znacznie ułatwia montaż i eksploatację urządzenia.

Wyposażenie standardowe centrali B3B

 • wentylatory promieniowe z łopatkami zagiętymi do przodu wyposażone w 3-biegowe silniki prądu przemiennego (AC):  2szt,
 • przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z celulozy:  1÷3szt (w zależności od modelu),
 • filtry wstępne klasy EU4  2÷6szt (w zależności od modelu),
 • obudowa stalowa ocynkowana pokryta mikrogumą  1kpl,
 • okablowanie i puszka przyłączeniowa 1kpl,
 • klapa rewizyjna wymiennika 1szt,
 • klapa rewizyjna silników (dotyczy tylko modeli B3B-1000N; B3B-1500N) 2szt,
 • króćce przyłączeniowe  4szt,
 • programator PR-B3B  1szt .

Schemat ideowy

W uproszczeniu centrala składa się z dwóch „kanałów” wentylacyjnych, w których przepływają dwa strumienie powietrza:  
Strumień A – powietrze świeże
Strumień B – powietrze zużyte  
Do króćców kanału A użytkownik podłącza kanały instalacji nawiewnej natomiast do kanału B podłącza instalację wyciągową. Powietrze świeże nawiewane z zewnątrz wpada do rekuperatora  króćcem  A1,  po  wstępnym  oczyszczeniu  na  filtrze  krzyżuje  się  z przefiltrowanym  powietrzem  zużytym,  wyciąganym  z  pomieszczeń  (króciec  B1).  Na wkładzie  celulozowym  następuje  wymiana  powietrza  i  towarzyszący  jej  odzysk  ciepła  w zimie lub chłodu w lecie.  Następnie powietrze wylatuje z centrali króćcem A2  i trafia do pomieszczeń natomiast powietrze zużyte wylatuje króćcem B2 na zewnątrz budynku.  Dzięki symetrycznej budowie centrali i zastosowaniu identycznych filtrów i wentylatorów strumienie A i B można stosować zamiennie.

Parametry

Produkt (*) Wydajność (max) Spręż (max) Moc Wydajność nominalna Spręż nominalny Sprawność temperaturowa Zasilanie Prąd znamionowy Głośność Masa
m3/h Pa KW m3/h Pa % V/Hz A dB(A) kg
B3B-700N 1050 210 0,417 700 150 73-83 230V 50Hz 1,42 40 62,5

Charakterystyka

Wymiary


Dodatkowe wyposażenie (za dopłatą):

 • wkład letni  (stosowany zamiennie za wymiennik celulozowy w okresie lata),
 • dodatkowe sterowniki (CS-2, EP-4, SVD-A),
 • nagrzewnice wstępne (NG-C, NG-C+),
 • nagrzewnice wtórne (NG-X, NG-W),
 • przepustnica GWC z siłownikiem.
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij