Rekuperator VUT mini A1

Nowy produkt

Centrala wentylacyjna VUT mini A1

Więcej szczegółów

2 151,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie, które zapewnia mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach różnego typu z jednoczesnym oczyszczaniem powietrza nawiewanego. Centrala doprowadza do pomieszczeń powietrze świeże, i usuwa z nich powietrze zanieczyszczone. Powietrze zużyte, za pośrednictwem krzyżowego wymiennika płytowego ogrzewa powietrze świeże, nawiewane do pomieszczeń. Wszystkie modele, przystosowane są do łączenia z okrągłym przewodem wentylacyjnymi o nominalnej średnicy: 100, 125 mm.

Warianty
VUT V MINI – modele z pionowym usytuowaniem króćców, wentylatory z asynchronicznymi silnikami.
VUT H MINI – modele z poziomym usytuowaniem króćców, wentylatory z asynchronicznymi silnikami.

Obudowa
Obudowa centrali wykonana jest ze stopu aluminiowo cynkowego, z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną, z wełny mineralnej o grubości 20 mm.

Filtr
Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4.

Wentylatory
Do transportu powietrza służą wentylatory odśrodkowe z wirnikiem z łopatkami zagiętymi do tyłu i wbudowanym zabezpieczeniem termicznym oraz automatycznym restartem. Silniki wentylatorów i ich wirniki, wyważone są dynamicznie w dwóch płaszczyznach, a zastosowane łożyska kulkowe wydłużają ich żywotność i nie wymagają obsługi.

Wymiennik ciepła
Centrala wyposażona jest w krzyżowy wymiennik ciepła wykonany z aluminiowych płyt. Na okres letni, kiedy nie zachodzi potrzeba odzysku ciepła, wymiennik krzyżowy można zastąpić wkładem letnim (nie wchodzi on w skład kompletu). Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa, której zadaniem jest zbieranie i odprowadzanie kondensatu. Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem. W przypadku spadku temperatury do poziomu, który grozi zamarznięciem urządzenia, wbudowany termostat wyhamowuje lub całkowicie wyłącza wentylator nawiewowy. Pracujący sam wywiew podgrzewa wymiennik płytowy i po podniesieniu temperatury powyżej krytycznej, uruchamiany jest ponownie wentylator nawiewny, a cały układ powraca do normalnej pracy.

Sterowanie
Włączenie urządzenia i sterowanie jego wydajnością odbywa się za pomocą tyrystorowego regulatora obrotów silnika RS-1-300, który pozwala płynnie sterować prędkością obrotową wentylatorów.

Montaż
Centralę wentylacyjną można przymocować do podłoża lub sufitu za pomocą uchwytów wyposażonych w podkładki antywibracyjne. Urządzenie można zamontować tak w pomieszczeniach technicznych jak i w pomieszczeniach, które ono obsługuje. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o średnicy: 100, 125 mm. Urządzenie należy zamontować w taki sposób, aby zapewnić swobodny odpływ skroplin. Podczas montażu urządzenia należy pamiętać o konieczności pozostawienia niezbędnego miejsca dla obsługi serwisowej.

  VUT 200 H mini VUT 200 V mini VUT 300 H mini VUT 300 V mini
Napięcie (V) 1~230
Moc wentylatora(W) 2 szt. x 58
Pobór prądu wentylatora (A) 2 szt. x 62
Całkowita moc urządzenia (kW) 116
Całkowity pobór prądu urządzenia>(A) 0,52
Wydajność (m3/h) 200 300
Obroty (min-1) 2500
Poziom hałasu [dB(A)/3m] 24-45 28-47
Max. temp. pracy (°C) -25 +50
Materiał obudowy stop cynkowo-aluminiowy
Izolacja 20mm, wełna mineralna
Filtr: wyciąg G4
Nawiew G4
Średnica króććów przyłączeniowych (mm) Ø100 Ø125
Waga 30
Sprawność rekuperacji do 65%
Typ rekuperatora wymiennik krzyżowy
Materiał rekuperatora aluminium

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij