Rura z odskraplaczem i/lub króćcem pomiarowym

Nowy produkt

Rura z odskraplaczem i/lub króćcem pomiarowym

Więcej szczegółów

45,73 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Rura z odskraplaczem służy do odprowadzania kondensatu z wnętrza komina natomiast wersja z króćem pomiarowym umożliwia wykonywanie pomiarów.

Jednościenne systemy kominowe KOMIN-MAX turbo z blachy kwasoodpornej przeznaczone są do odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania, czerpiących powietrze do spalania z zewnątrz budynków.

Elementy kominów KOMIN-MAX turbo produkowane są w typoszeregu średnic nominalnych 60, 80, 100, 125, 150 mm. Wszystkie elementy, które mają kontakt ze spalinami są wykonane z blachy kwasoodpornej gat.1.4404 i są łączone techniką spawania plazmowego. Argon stosowany w tym procesie wyklucza możliwość utleniania się stali, pozwalając na osiągnięcie bardzo dobrej szczelności i gładkości powierzchni. Elementy nie mające bezpośredniego kontaktu ze spalinami (płaszcz zewnętrzny, obejmy) wykonane są z blachy gat.1.4301. Wewnętrzny wkład charakteryzuje się tym, że każdy jego element jest izolowany, umieszczoną w kielichu uszczelką silikonową.

Daje to gwarancję, że cały system jest szczelny. Hermetyczna komora spalania daje możliwość umieszczania kotłów w łazienkach, kuchniach i daje pewność całkowitego bezpieczeństwa użytkowników. Kotły te posiadają bardzo wysoką sprawność. Spaliny przez to mają bardzo niską temperaturę, a to powoduje, że w przewodzie kominowym powstaje duża ilość kondensatu. Dlatego przewód spalinowy musi być bezwzględnie wykonany z blachy kwasoodpornej – 1.4404

Należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy komin, czy wkład kominowy powinien być odbierany przez uprawniony do tego zakład kominiarski.

Wersja z odskraplaczem

d [mm] L [mm]
60 150
80 150
100 150

 

Wersja z króćcem pomiarowym

d [mm] L [mm]
60 180
80 180
100 180

 

Wersja z odskraplaczem i króćcem pomiarowym

d [mm] L [mm]
60 180
80 180
100 180
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij